Školenia a iné aktivity poriadané katedrou

Gróf Monte Cristo je späť!

10.decembra 2019 to na plavárni Lafranconi skutočne žilo. Po niekoľkoročnej odmlke sme sa rozhodli oživiť tradíciu kedysi veľmi obľúbenej akcie Vianočná cena grófa Monte Crista. Študenti mali možnosť vyskúšať si okrem klasických plaveckých disciplín aj rôzne netradičné súťaže jednotlivcov i družstiev. Súťažiaci museli okrem svojich plaveckých zručností využívať aj strategické myslenie, občas bolo nevyhnutné aj hodiť strach za hlavu. Napríklad pri súťaži v skoku o najčervenejší chrbát, kde sme mali možnosť sledovať výkony naozaj statočných účastníkov, museli ísť na chvíľu všetky zábrany bokom. Hlavným bodom programu bola už tradičná Kráľovská disciplína grófa Monte Crista, kde si zmerali sily tí najodvážnejší a vyskúšali si plávanie vo vreci. Víťazom tejto disciplíny a zároveň aj dočasným vlastníkom putovného pohára sa stal Alexander Rekoš. Ak ste v tomto bode zostali smutní, že by ste na bazéne so svojimi plaveckými schopnosťami neuspeli, nezúfajte! Ani víťazi ostatných disciplín neodišli s prázdnymi rukami. Ceny nám venovali najmä naši skvelí vyučujúci z Katedry športov v prírode a plávania, ktorým patrí naša veľká vďaka nie len za tieto vecné ceny, ale aj za ochotu a pomoc s celou organizáciou a hladkým priebehom akcie. Veríme, že další ročník bude minimálne taký skvelý ako bol tento. To však nikdy nedosiahneme bez vašej prítomnosti, pretože práve účastníci tvoria atmosféru tých najlepších podujatí. Stretneme sa o rok na plavárni a odštartujeme tú najlepšiu akciu spolu! Športu zdar!

VIDEO: https://youtu.be/jwZfo_2FUTA

AKADEMICKÉ MAJSTROSVTÁ SLOVENSKA V PLÁVANÍ 2018

Workshop Aquafitnes 2017 - 4. marca 2017 - nafotil doc. PaedDr. Anton Lednický, PhD.