Akreditované študijné programy ponúkané v akademickom roku 2017/2018

Na štúdium ponúkaných akreditovaných študijných programov sa môže prihlásiť a zúčastniť sa na prijímacom konaní každý, kto spĺňa, podľa zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podmienky o prijatí na vysokú školu a je zdravotne spôsobilý vykonávať všetky športy neobmedzene.
Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta telesnej výchovy a športu (ďalej FTVŠ UK) ponúka uchádzačom o štúdium II. stupňa štúdia (magisterské štúdium) v akademickom roku 2017/2018 nasledovné akreditované študijné programy:

Tabuľka 1 Ponúkané študijné programy

Študijný program II. stupňa štúdia

Forma štúdia

Štandardná dĺžka štúdia

Plánovaný počet prijatých uchádzačov Zameranie
prijímacej skúšky
1. Trénerstvo denná 2 roky 30 Teória a didaktika športovej špecializácie
2. Kondičné trénerstvo denná 2 roky 50 Teória a didaktika kondičného tréningu
3. Trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy denná 2 roky 80 Teória a didaktika športovej špecializácie, Didaktika telovýchovného procesu
4. Kondičné trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovydenná 2 roky 10 Teória a didaktika kondičného tréningu, Didaktika telovýchovného procesu
5. Šport pre zdraviedenná 2 roky 20 Teória a didaktika športu pre všetkých
6. Šport pre zdravie a učiteľstvo telesnej výchovydenná 2 roky 45 Teória a didaktika športu pre všetkých, Didaktika telovýchovného procesu
7. Organizácia a riadenie športudenná 2 roky 25 Športový manažment
8. Organizácia a riadenie športuexterná  3 roky 25 Športový manažment
9. Učiteľstvo telesnej výchovy a biológie (*)denná 2 roky 10 Didaktika telovýchovného procesu
10. Učiteľstvo telesnej výchovy a geografie (*)denná 2 roky 15 Didaktika telovýchovného procesu
11. Učiteľstvo telesnej výchovy a anglického jazyka a literatúry (*)denná 2 roky 10 Didaktika telovýchovného procesu
12. Učiteľstvo telesnej výchovy a slovenského jazyka a literatúry (*)denná 2 roky 10 Didaktika telovýchovného procesu
Plánovaný počet prijatých uchádzačov – spolu: 330

(*) Na zabezpečovaní výučby v študijných programoch 9. * a 10. * kooperuje Prírodovedecká fakulta UK a na zabezpečovaní výučby v študijných programoch 11.* a 12.* kooperuje Filozofická fakulta UK.

Na študijné programy č. 7 a č. 8 – organizácia a riadenie športu v dennej i externej forme štúdia – sa môžu prihlásiť aj absolventi študijných programov bakalárskeho štúdia, ktoré vychádzajú zo študijného odboru manažment a absolventi bakalárskeho študijného programu ľudské zdroje a sociálny manažment, ktorý vychádza zo študijného odboru národné hospodárstvo.
Študijný program č. 8 – organizácia a riadenie športu (externá forma) – sa v akademickom roku 2017/2018 bude otvárať len pri minimálnom počte prijatých uchádzačov 15.

Poznámka:
V rámci študijných programov trénerstvo a trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy FTVŠ UK ponúka športové špecializácie, ktoré uvádzame v tabuľke 2 v abecednom poradí.

Tabuľka 2 Športové špecializácie

Akrobatický rokenrol KarateTance (ľudové tance a iné)
Atletika Kulturistika, fitnes a silový trojboj Tanečné disciplíny IDO
Basketbal Ľadový hokej Tanečný šport